Lisans Yan Dal Programı
Spor Psikolojisi YL Prog
Doktora Programları

Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü,1991 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalı olarak lisansüstü eğitim vermektedir. 2021 yılından itibaren özgün çalışma alanlarını içeren ana bilim dallarına ayrılmıştır ve bölümümüzde aşağıdaki ana bilim dallarında doktora eğitimi verilmektedir.

Egzersiz ve Spor Fizyolojisi doktora programı ve Hareket ve Antrenman Bilimleri doktora programı Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer almaktadır.

Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, farklı alanlarda yetişmiş akademik kadrosu ve araştırma alt yapısı ile ülkemizin Spor Bilimleri alanında ihtiyaç duyduğu; nitelikli, araştıran, sorgulayan, bilgi ve çözüm üreten araştırmacıların yetiştirilmesi için çaba göstermektedir. Doktora programlara başvuracak adayların ilk olarak eğitim almak istedikleri alana karar vermesi ve güncel araştırma konuları hakkında bilgi alarak çalışmayı istedikleri öğretim üyesini belirleyerek ön görüşme yapmaları önerilmektedir. 

Doktora programına spor bilimleri yanı sıra üniversitelerin farklı fakültelerinde eğitimini tamamlamış ve spor bilimlerinde lisansüstü eğitim almak isteyen adaylar da başvuruda bulunabilirler. Bu durumdaki öğrencilerin eğitim almak istedikleri alana göre lisans / yüksek lisans derslerinden oluşan bir bilimsel hazırlık programı alarak eksiklerini tamamlamaları gerekmektedir.

 

Spor Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Sayfası

Sağlık Bilimleri Enstitüsü